Protetyka

Odtwarzanie utraconych lub uszkodzonych zębów to tylko część usług, które oferujemy. Protetyka stosowana jest także w stomatologii estetycznej i pozwala osiągnąć niesamowite rezultaty. W gabinecie stomatologicznym EuroDent w Piotrkowie Trybunalskim nasz specjalista pomoże Ci w każdym aspekcie związanym z protetyką.

bottom-bg

Protetyka w euroDent

W naszym gabinecie dentystycznym oferujemy pełen zakres leczenia protetycznego obejmujący uzupełnienie braków w naturalnym uzębieniu (m.in. mosty, protezy) oraz podnoszenie estetyki uśmiechu (m.in. inlaye, licówki ceramiczne, licówki porcelanowe).

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami protetycznymi w całej Polsce. Wszystkie elementy potrzebne do leczenia wykonywane są z atestowanych materiałów najwyższej jakości.

Oto niektóre z usług stomatologicznych, które możemy dla Państwa wykonać:

Wkład koronowo-korzeniowy:

  • pojedynczy (metal nieszlachetny lub stop złota 80%)
  • dzielony (metal nieszlachetny lub stop złota 80%)

Wkład koronowy:

  • inley (złoto lub ceramika)
  • onley (złoto lub ceramika)
  • overlay (złoto lub ceramika)

Korona:

  • licowana ceramiką (metal nieszlachetny lub stop złota 80%)
  • pełnoceramiczna (press lub cercon)
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_01-640x480.jpg

Leczenie protetyczne umożliwia zarówno odtworzenie utraconych tkanek zęba jak i uzupełnienia braków zębowych. Brak jednego lub wielu zębów, oprócz samych aspektów wizualnych, może być przyczyną wielu chorób stomatologicznych jak i neurologicznych.

Dlaczego my? Czyli protetyka w EuroDent

W naszym gabinecie pomagamy z każdym aspektem związanym z protetyką zębów. Od leczenia koron po implanty zębowe.

Korony

Korony protetyczne są często stosowanymi odbudowami pojedynczych zniszczonych zębów, których dalsze leczenie poprzez zakładanie wypełnień nie jest możliwe. Korony klasyfikowane są ze względu na kilka cech; powszechnie stosowane podziały uwzględniają zasięg objęty przez odbudowę oraz jej objętość, stosunek korony do tkanek przyzębia, oraz materiał, z którego odbudowa została wykonana. Korony mogą być osadzane na niektórych zębach z dużymi powierzchniami wypełnień oraz na zębach po leczeniu kanałowym – dla wzmocnienia ich struktury stosowane są ćwieki z włókna szklanego. W celu poprawienia estetyki korony możliwe jest zastosowanie innych materiałów – na przykład coraz popularniejszego cercam.

Wykonany na bazie tlenku cyrkonu, który zapewnia nie tylko odporność na czynniki mechaniczne, ale gwarantuje też wysoką estetyczność pracy. W naszej praktyce właśnie korony i mosty wykonane na bazie tego materiału są najczęściej sugerowanym dla naszych pacjentów.

Inlay

W stomatologicznym leczeniu zachowawczym próchnicy i jej usuwaniu rozróżniamy trzy typy uzupełnień. Zależą one od wielkości, rozległości i głębokości ubytków. Jeszcze 20 lat temu popularnymi wypełnieniami były wypełnienia amalgamatowe. Ze względu na nieszczelności oraz niewłaściwe opracowanie (np. brak polerowania powierzchni na drugiej wizycie), a także obecność rtęci w ich składzie, powoli zostają zamieniane przez inne rodzaje. Mogą być one uzupełniane różnymi typami materiałów min. kompozytowymi, chemo- i światłoutwardzalnymi, metalami szlachetnymi (złoto,srebro), etc. Rysunek powyżej graficznie pokazuje rodzaje uzupełnień ubytków oraz różnice pomiędzy nimi.

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/02/background_about_us-640x480.jpg

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę u naszych stomatologów już dziś. Dentysta dla Ciebie i Twoich dzieci w Piotrkowie Trybunalskim.

+48 608 630 882
ul. Żeromskiego 12
97-300 Piotrków Trybunalski
eurodent@onet.pl
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/euroDent-3.png

Oferujemy Państwu najwyższej jakości usługi stomatologiczne, począwszy od profilaktyki, przez stomatologię estetyczną i zachowawczą po protetykę i chirurgię zęba. W tym celu stale podnosimy swoje kwalifikacje z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji i protetyki.

Rezerwacje
Pobierz aplikację Prodentis
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-app-store-pl.png
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-google-play-pl.png
Partnerzy
mediraty
Godziny otwarcia
bt_bb_section_top_section_coverage_image