Usługa ortodontyczna

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która ma na celu zapobieganie i leczenie wad zgryzu (krzywe zęby). Aktualnie osoby decydujące się na założenie aparatu na zęby decydują się przede wszystkim ze względu na poprawę estetyki swojego wyglądu i zębów. Leczenie ortodontyczne nie tylko usprawnia żucie czy sposób połykania, ale usprawnia lepszą artykulacje dźwięków i podnosi pewność siebie czym wpływa na lepsze samopoczucie u pacjentów.

Stałe aparaty ortodontyczne
Aparaty zdejmowane
Alignery i przezroczyste nakładki

W naszym gabinecie stomatologicznym EuroDent w Piotrkowie Trybunalskim leczymy ortodontycznie osoby w każdym wieku. Od dzieci, u których chcemy zapobiec krzywym zębom, po dorosłych u których chcemy wyleczyć krzywy zgryz. Nasi specjaliści pomogą Tobie i Twojej rodzinie w każdym aspekcie leczenia ortodontycznego.

bottom-bg

Leczenie ortodontyczne w EuroDent Piotrków Trybunalski.

Ortodonta w EuroDent Piotrków Trybunalski zajmuje się leczeniem wad zgryzu dorosłych i dzieci. Bez ograniczeń wiekowych! Jeśli szukasz ortodonty, który stosuje wygodne systemy leczenia wad zgryzu, osiąga szybkie efekty, a do tego z pasją i zaangażowaniem leczy dorosłych, to jesteś w odpowiednim miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą EuroDent Piotrków Trybunalski.

Klinikę tworzy zespół stomatologów wszystkich dyscyplin, łączymy leczenie ortodontyczne z implantologią, protetyką, stomatologią estetyczną i zachowawczą.  Dzięki temu mamy wiedzę i doświadczenie, aby jak najlepiej leczyć wady zgryzu.

Ortodoncja dla dorosłych w Piotrkowie Trybunalskim

Czy wiesz, że Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów szacuje, że już co piąty pacjent zakładający aparat ortodontyczny to osoba dorosła? Mimo że najłatwiej i najczęściej leczy się zgryz u nastolatków (czym także się zajmujemy z powodzeniem), to ortodoncja jest także coraz bardziej popularna wśród dorosłych. W tej grupie obserwujemy również najwyższą dynamikę wzrostu także w Polsce. Ortodonta w EuroDent zajmuje się leczeniem wad zgryzu dorosłych, ponieważ współczesna ortodoncja pozwala na skuteczne i bezpieczne leczenie niezależnie od wieku.

Ortodoncja dla dzieci

Wczesna ortodoncja u dzieci za pomocą aparatów ruchomych i częściowych oraz szybkie leczenie ortodontyczne nastolatków – w tym specjalizuje się ortodontaKoncentrujemy się na tym, aby maksymalnie zmotywować dzieci i młodzież do współpracy. Dzięki pozytywnemu podejściu do terapii, która jest po prostu fajną przygodą, mali i młodzi pacjenci pomagają nam w osiągnięciu szybkich efektów. To także dzięki nim jesteśmy w stanie maksymalnie skrócić leczenie. Oczywiście najważniejszy jest pełen sukces, u jednych ze względu na rodzaj wady możemy mieć pożądany efekt już po 12 miesiącach, u innych – leczenie będzie trwać 24 miesiące. Ale dzięki niemu młody pacjent uniknie w przyszłości operacji stomatologicznej.

Ortodonta w EuroDent Piotrków Trybunalski zawsze też tłumaczy młodym pacjentom, jak ważny jest zdrowy zgryz, odnosi się też do ich potrzeb i punktów widzenia. Innymi słowy jesteśmy partnerami. Dlatego też mamy odrębną zakładkę Leczenie dzieci

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_10-640x480.jpg

Ortodoncja może również służyć rozwiązywaniu innych problemów stomatologicznych. W przypadku utraty zębów z powodu choroby dziąseł lub ubytków, pozostałe zęby mogą przesunąć się w inne miejsce. Wyprostowanie ich za pomocą aparatu ortodontycznego przed poddaniem się innym zabiegom, takim jak wszczepienie implantów stomatologicznych, pomaga osiągnąć najlepsze możliwe wyniki.

Po co zakładamy aparat ortodontyczny?

Wady zgryzu

Nasze leczenie wad zgryzu obejmuje każdy rodzaj przypadku. Zapobiegamy wadom u dzieci oraz leczymy osoby dorosłe, które nie zlikwidowali wad w wieku nastoletnim. Spełni marzenie o prostych zębach i pięknym uśmiechu

Starte zęby

Dorośli obserwują także, jak wada zgryzu degraduje ich zęby, dochodzi do ścierania siekaczy, które wyglądają coraz mniej estetycznie. Rozpoczynając leczenie odbudowujemy więc prawidłowe wysokości zębów, a także podnosimy wysokość zwarcia i w ten sposób zapobiegamy dalszemu ścieraniu zębów.

Leczenie przedimplantologiczne i przedprotetyczne

Leczenia ortodontyczne jest dodatkowo wskazane przed leczeniem implantologicznym, ponieważ przygotowuje nam odpowiednią ilość miejsca i ustawienie korzeni sąsiednich zębów. Chodzi o to, aby nie kolidowały one z planowanym implantem.

Dzięki prawidłowemu ustawieniu zębów za pomocą aparatu, a następnie po wszczepieniu implantu i odtworzeniu korony caramiką, pacjent odzyskuje prawidłowy zgryz, najwierniej odtwarzający naturalne uzębienie.

Dlaczego my? Czyli specjaliści ortodoncji w EuroDent.

Tylko lekarz stomatolog lub ortodonta może stwierdzić, czy pacjent może odnieść korzyści z leczenia ortodontycznego. Korzyści z leczenia ortodontycznego obejmują zdrowszą jamę ustną, ładniejszy wygląd oraz zęby, które z dużym prawdopodobieństwem przetrwają całe życie. Dlatego w EuroDent staramy się zapewnić Państwu jak najlepsze warunki.

Indywidualne podejście

Każdy ząb i przypadek jest inny, dlatego wizytę rozpoczynamy od wnikliwej analizy klinicznej.

Profesjonalna opieka ortodontyczna

Zespół stomatologiczny EuroDent dba o zapewnienie Ci komfortu w trakcie wizyty oraz spełnienie Twoich oczekiwań odnośnie pięknego, zdrowego uśmiechu.

Pracownia rentgenowska

Nasz gabinet jest wyposażony w pracownię rentgenowską, dlatego jesteśmy w stanie na miejscu wykonać pantomogram, zdjęcie punktowe zębów czy tomografię komputerową.

Kompleksowe leczenie ortodontyczne - Piotrków Trybunalski

Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dążąc do zaproponowania takiego leczenia, które będzie spełniało Twoje oczekiwania oraz będzie dostosowane do Twoich potrzeb.

Troskliwi i doświadczeni specjaliści ortodonci

W trakcie zabiegów staramy sią dbać o Twój komfort i dobre samopoczucie. Zapewniamy pełną opiekę w czasie przygotowania do zabiegu jak również po jego wykonaniu.

Jak wygląda proces zakładania aparatu na zęby?

Zabieg ortodoncji przeprowadzany jest kilkoma etapami. Dla każdego pacjenta ten proces może być odrobinę inny, ale najważniejsza jest profilaktyka i regularne wizyty u dentysty w celu sprawdzania postępu leczenia.

Step 1

Konsultacja z naszym specjalistą ortodontą

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_01-768x480.jpg

Step 2

Zdjęcie RTG, Model zębów, Dokładna analiza zębów, Badanie kliniczne

konsultacja-stomatologiczna-online

Step 3

Ustalenie terminu zabiegu

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_07-768x480.jpg

Step 4

Zabieg ortodocyjny

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_05-768x480.jpg

Step 5

Wizyty po zabiegu

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/post_04-768x480.jpg
[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/02/background_about_us.jpg

Jakich aparatów na zęby używamy?

Ortododoncja aparaty stałe

Aparaty stałe zazwyczaj stosowane są u nastolatków oraz osób dorosłych. Przymocowane są do zębów za pomocą pierścieni oraz zamków. W dzisiejszych czasach stosowane są różne typy aparatów stałych. Najbardziej popularne z nich to aparaty metalowe i ceramiczne czyli estetyczne.

Zamki ligaturowe

Metalowe

MINI MASTER AMERICAN ORTODONTICS

Master Series jest uniwersalnym systemem zamków metalowych. Tradycyjny aparat ortodontyczny wykorzystuje do działania ligaturę( gumową opaskę), trzymającą łuk w zamku. Wybierając tradycyjne zamki Master Series, zamki Mini Master zapewniasz zastosowanie rozwiązań sprawdzonych w czasie leczenia.


ICONIXAMERICAN ORTODONTICS

Aparat stały metalowy z zamkami ICONIX, to zamki w kolorze białego złota, są odporne na łuszczenie i wycieranie koloru, zamki ligaturowe. W porównaniu z zamkami metalowymi ICONIX  wygląda bardzo estetycznie.

Estetyczne

Aparaty stałe estetyczne ( często nazywane kosmetycznymi) to aparaty, które są mniej widoczne na zębach, ponieważ ich zamki są w kolorze mlecznym lub całkiem przezroczystym.  Największym atutem aparatów estetycznych jest to, że dopasowują się do naturalnego koloru zęba, przez co można w ogóle zapomnieć, że się je ma na zębach.

RADIANCE AMERICAN ORTODONTICS

Budulcem zamków Radiance jest krystaliczny czysty szafir, materiał o bardzo wysokiej odporności i trwałości. Aparat stały estetyczny, szafirowy, ligaturowy, całkowicie przezroczysty, co sprawia, że harmonijnie współgrają z kolorem zębów. Dzięki zastosowaniu wyjątkowo odpornych i solidnych materiałów zamki szafirowe Radiance nie zmieniają się przez wszystkie etapy leczenia i nie ulegają przebarwienią.


CLARITY 3 M

Do produkcji zamków ligaturowych Clarity używana jest przezroczysta ceramika- dzięki temu aparat jest dyskretny, a pacjent nie czuje się skrępowany. Są równie skuteczne jak zamki metalowe, ale mają ogromną przewagę- są prawie nie widoczne. Ceramika używana do produkcji zamków Clarity jest  bezsprzecznie solidna i trwała, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

Zamki samoligaturujące

Alternatywą dla zamków ligaturowych są zamki samoligaturujące, które nie posiadają ligatur (gumowych opasek), a ich działanie opiera się o działanie alternatywnych klapek, które utrzymują łuk ortodontyczny w zamkach.

METALOWE

EMPOWER 2                         

Zamki samoligaturujące metalowe, w porównaniu z klasycznymi aparatami , zamki bez ligatur są mniejsze oraz łagodne dla policzka i języka. Pomimo zmniejszonego nacisku na zęby, aparat samoligaturujący zapewnia wysoką skuteczność leczenia. Odbywa się to dzięki mechanizmowi „pasywnego poślizgu” w aktywnych klapkach, który pozwala na płynne i łagodne przemieszczanie się zębów na poprawną pozycję. W porównaniu z klasycznymi aparatami, skraca on również częstotliwość wizyt kontrolnych. Jest to rodzaj aparatu ortodontycznego, który nie ma ograniczeń wiekowych. Może być stosowany zarówno przez młodszych jak i osoby dorosłe.

ESTETYCZNE

EMPOWER CLEAR

Nowoczesnym i bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem są stałe aparaty przezroczyste Empower Clear samoligaturujące. Łuk aparatu mocowany jest do zintegrowanych z zamkiem zatrzasków, co pozwala na płynniejsze przesuwanie się poddanych naciskowi zębów oraz ograniczenie związanego z tym tarcia.

Ortododoncja aparaty zdejmowane i alignery

Aparaty ruchome są wyjmowane samodzielne z jamy ustnej przez pacjenta. Najczęściej są stosowane w leczeniu wad u dzieci i młodzieży. Wykonywane są w laboratorium protetycznym na gipsowych modelach na podstawie wcześniej  pobranych wycisków. Każdy aparat zaprojektowany jest indywidualnie do danej wady zgryzu. Składa się z akrylowej płyty wraz z metalowymi elementami, którymi mogą być klamry, łuki, śruby. Aparaty ruchome mogą również stanowić element leczenia retencyjnego, po leczeniu aparatami stałymi, co ma na celu utrwalenie osiągniętych efektów leczenia.

Zaleca się dla dzieci w wieku 4-12 lat. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, najlepiej pójść do ortodonty w 6. roku życia, gdy zaczynają wyżynać się pierwsze zęby stałe. Lekarz stwierdzi, czy nie ma jakichś wad w ukształtowaniu szczęki. Aparaty ruchome to aparaty ortodontyczne, które można wyjmować z ust, np. do jedzenia, picia, mycia zębów i są przeznaczone dla najmłodszych pacjentów do około 12 roku życia. Ze względu na ich budowę i pełnioną funkcję możemy je podzielić na: aparaty mechaniczne i aparaty mechaniczno-czynnościowe. Pełnią one bardzo ważną rolę w zapobieganiu i rozwojowi wad zgryzu, a niektóre z nich(zwane aparatami czynnościowymi) pobudzają części kostne szczęk do wzrostu w odpowiednim kierunku, zapewniając przyszłemu uzębieniu stałemu odpowiednią ilość miejsca. Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi może czasem wyeliminować konieczność leczenia aparatem stałym, a już na pewno spowoduje, że późniejsze leczenie aparatem stałym będzie dużo bardziej efektywne. Systematyczne wizyty dziecka u dentysty dają gwarancję, że odpowiednio wcześnie wykryte zostaną wszelkie możliwe oznaki nieprawidłowości zgryzowych wymagające zastosowania ruchomego aparatu ortodontycznego.

Ortodoncja

Sumazł 

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę u naszych stomatologów już dziś. Dentysta dla Ciebie i Twoich dzieci w Piotrkowie Trybunalskim.

+48 608 630 882
ul. Żeromskiego 12
97-300 Piotrków Trybunalski
eurodent@onet.pl
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/euroDent-3.png

Oferujemy Państwu najwyższej jakości usługi stomatologiczne, począwszy od profilaktyki, przez stomatologię estetyczną i zachowawczą po protetykę i chirurgię zęba. W tym celu stale podnosimy swoje kwalifikacje z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji i protetyki.

Rezerwacje
Pobierz aplikację Prodentis
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-app-store-pl.png
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-google-play-pl.png
Partnerzy
mediraty
Godziny otwarcia
bt_bb_section_top_section_coverage_image