Implantologia

Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym
wyglądem, zdrowiem jamy ustnej oraz poczuciem pewności. Implant jest najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia ubytków w jamie ustnej.

bottom-bg

Implanty w Piotrkowie Trybunalskim

Implanty – wbrew pozorom najmniej inwazyjną metodą uzupełnienia braku zębowego jest implant. Pełne odwzorowanie naturalnej fizjologii zęba połączone z wysoką estetyką sprawiają, że zainteresowanie implantami zębowymi systematycznie rośnie.

Komu zalecane są implanty zębowe?

Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym
wyglądem, zdrowiem jamy ustnej oraz poczuciem pewności. Implant jest najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem uzupełnienia ubytków w jamie ustnej. Jako jedyne uzupełnienie protetyczne jest w stanie zahamować utratę kości, co jest typowym procesem występującym po utracie naturalnego korzenia zęba. Implanty zębowe są jednocześnie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy ze względów zawodowych muszą zadbać o dobrą dykcję. Wiadomo, że tradycyjna proteza zaburza prawidłową artykulację, a dodatkowo w wielu osobach wzbudza podświadomy lęk przed wysunięciem. W przypadku implantów zębowych, taki problem nie istnieje. Ułatwia to i mówienie, i gryzienie, a jednocześnie zwalnia z konieczności stosowania specjalnych klejów do protez.

Kto najchętniej korzysta z takiego rozwiązania?

Implanty zębowe najchętniej wybierane są przez ludzi aktywnych zawodowo, dla których utrata naturalnego uzębienia jest poważnym problemem. Dotyczy to w szczególności tych, którzy ze względu na problemy z próchnicą lub wskutek nieszczęśliwego wypadku utracili naturalne zęby, a których jednocześnie przeraża wizja noszenia sztucznej szczęki.

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/featured_image_shop_two_columns-640x480.jpg

Choć implanty są jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie ubytków w jamie ustnej, nie każdy może z takiego rozwiązania skorzystać. Dla wielu osób barierą są względy finansowe. Choć wszczepienie implantu wiąże się z kosztami, to jest to inwestycja na lata. Ponadto sama część protetyczna wykonana na implancie nie jest wcale droższa niż ta wykonana tradycyjnie (różnicę w kosztach stanowi zatem samo wszczepienie „śruby”). Niektórzy, mimo możliwości finansowych, muszą zrezygnować z implantu zębowego i pozostać przy bardziej tradycyjnej metodzie – uzupełnieniu braku za pomocą mostu lub protezy.

Przeciwskazania czyli implanty nie dla wszystkich

Można wyodrębnić grupy osób, które nie mogą liczyć na to, że wszczepione implanty dentystyczne zostaną przyjęte przez ich organizmy. Są to osoby nadużywające alkoholu, narkotyków oraz tytoniu. To właśnie wśród tych ludzi obserwuje się wyraźne osłabienie organizmu, które doprowadza do tego, że tkanka kostna nie jest w stanie się zregenerować. Organizm traci swoją naturalną odporność. Problem z regeneracją tkanek mogą mieć również osoby po 65 roku życia, dlatego ludziom w starszym wieku wszczepia się implanty stomatologiczne po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Z kolei osoby poniżej 16 roku życia nie mogą skorzystać z odbudowy zębów na implantach dentystycznych, ponieważ ich tkanka kostna jeszcze rośnie i nie jest do końca uformowana.

https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2020/01/portfolio_01-640x480.jpg

Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę u naszych stomatologów już dziś. Dentysta dla Ciebie i Twoich dzieci w Piotrkowie Trybunalskim.

+48 608 630 882
ul. Żeromskiego 12
97-300 Piotrków Trybunalski
eurodent@onet.pl
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/euroDent-3.png

Oferujemy Państwu najwyższej jakości usługi stomatologiczne, począwszy od profilaktyki, przez stomatologię estetyczną i zachowawczą po protetykę i chirurgię zęba. W tym celu stale podnosimy swoje kwalifikacje z zakresu stomatologii estetycznej, endodoncji i protetyki.

Rezerwacje
Pobierz aplikację Prodentis
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-app-store-pl.png
https://gabineteurodent.pl/wp-content/uploads/2022/05/mobile-google-play-pl.png
Partnerzy
mediraty
Godziny otwarcia
bt_bb_section_top_section_coverage_image